Kibrit Suyu

müzikten âlâ kibrit suyu yoktur

Kibrit suyuna bulanacak çoktur. Kibrit suyunu köküne köküne akıtacağımız, sonra da keyifle yanmasını bekleyeceğimiz sayısı çokça fazladır. Otobüsteki şu sağdan ikinci bağırgan teyzesi, plazanın en tepesine öyle veya böyle ulaşacak olan topuklu jartiyer güzeli, plaza camı kadar kaygan sinek kaydı beyefendisi, şu devamlı arkadan konuşan onun bunun görevlisi ve toptan plazanın kendisi… Kibrit suyuna bulanacak çoktur.

Topunun köküne kibrit suyu diyorsunuz, duyuyorum. Teksiniz ve duvara bakıyorsunuz, dışarısı aydınlık veya karanlık fark etmiyor, her rengi gri farz ediyorsunuz. En yalnız kalmak istediğiniz an o an. En ağzı bozuk halinizdesiniz ve bu halde bile yanınızda bir destekçi iyi olur diye bir cümleyi iç geçiriyorsunuz, hissediyorum. Yaklaşıyorum size ve şimdiden tüm küfrünüze ortak oluyorum. Şunun bunun köküne kibrit suyu dediğinizde artı bir olarak beni görün diyorum.

Hadi umursamayın beni ama o zaman sorarlar, kibrit suyunu nereden bulacaksınız, yasak bu legal dünyada öyle yanıcılarla dolaşmak, kime yanaşacak ve masa altından tedarik edeceksiniz…

Yaklaşın söylüyorum. Yaklaşın yaklaşın, kimse duymasın ama, sonuçta yasak. Kimse duymasın, görmesin ve kokuyu almasın, yalnız siz abime ablama özel fırsat sunuyorum. Size kibrit suyunu koklatıyorum. Nasıl da kapladı dört bir yanı… Bayılıyorum bu kokuya, mmm… Ama dikkat, hadi ben kayıp nesilim bakmayın bana, ağır bağımlılık yapar ama, söyleyeyim. Dikkatli tüketin, talimatına uygun gramaj hesabı yaparak tüketin. Sonra bana şöyle böyle oldu da, niye böyle oldu da, öyle olmasaydı da demeyin.

Evet, nasıl da mis bir koku değil mi, katılmamak elde mi… En ağır mahsuldür bu, en ala kibrit suyudur, Piyasanın en kalitelisidir bu kibrit suyu. Evet bu müziğin o akışkan suyu, her derde deva. Serbest piyasanın tekelleştiremediği yegane mahsul işte, müzik bu. Dediğim o ki, Müziktir en âlâ Kibrit Suyu.

Kibrit Suyu’nda yayınlanan tüm şarkıların genel listesidir. Spotify Listesini takip edebilirsiniz, devamlı olarak güncellenecektir.